Okna Aluminiowe

Dostosowane do Twoich potrzeb
MAMY TEŻ

Nowoczesne okna aluminiowe

Tego rodzaju okna bardzo dobrze prezentują się w budynkach nowoczesnych, charakteryzujących się prostą architekturą oraz (zazwyczaj) jednolitą kolorystyką elewacji. 

Okna aluminiowe często wybierają architekci realizujący projekty budynków użyteczności publicznej (takich jak hotele i wysokie biurowce). To w takich miejscach najczęściej potrzebne są efektowne i duże przeszklenia. 

Na aluminium coraz częściej zwracają uwagę także Inwestorzy prywatni. Dzieje się tak, ponieważ jego nowoczesny, trochę surowy wygląd, doskonale pasuje do śmiałych i oryginalnych projektów domów. 

MB-104

Jest to system okienny z przegrodą termiczną MB-104 znanej marki ALUPROF, o najwyższej izolacyjności termicznej, spełniający wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym.

Używany do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn i konstrukcji przestrzennych, które cechuje, poza doskonałą izolacją termiczną, również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji. Konstrukcja kształtowników systemu MB-104 posiada dwa warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: SI i AERO. 
okna z certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero
ponadnormatywne parametry szczelnościowe i izolacyjne
szeroki zakres szklenia do 81 mm
rowki okuciowe typu „Euro” pozwalają na montaż większości dostępnych okuć przeznaczonych dla okien aluminiowych jak i tworzywowych
możliwość zastosowania zawiasów nawierzchniowych, rolkowych lub ukrytych
dylatacyjne kształtowniki skrzydeł drzwi
próg o szerokości 95mm – taka sama szerokość progu i ościeżnicy

MB-86

Konstrukcja kształtowników systemu MB-86 posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy w świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowany został aerożel - materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze.
duży zakres kształtowników gwarantuje uzyskanie wymaganej estetyki i wytrzymałości konstrukcji;
szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie, pozwalające na zastosowanie dodatkowej przegrody w strefie izolacji profili;
dwukomponentowa uszczelka centralna doskonale uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą;
listwy do szklenia dostępne w trzech wariantach: Standard, Prestige i Style;
kształty profili dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych;
szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych;
odwodnienie profili dostępne w dwóch wariantach: tradycyjne lub ukryte.

MB-70HI

Okna systemu MB-70HI znanej marki ALUPROF podobnie jak w przypadku systemu bazowego MB-70 mogą być wykorzystywane zarówno w zabudowie indywidualnej, jak i w fasadach aluminiowych.

Dla konstrukcji systemu MB-70HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,0 do 2,3 W/m2K. Podwyższenie izolacji termicznej uzyskuje się poprzez umieszczenie w centralnej, izolacyjnej komorze, powstałej przez połączenie przekładkami termicznymi profili aluminiowych, specjalnych wkładów izolacyjnych. Wkłady te dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła obniżają przepływ ciepła przez tą komorę. Centralne położenie wkładów ogranicza również konwekcję i promieniowanie termiczne.

MB-70

System posiada wersję o podwyższonej izolacyjności termicznej, uzyskanej dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów izolujących wewnątrz kształtowników oraz w przestrzeni podszybowej. Dostępne są różne wersje okien: okno z tzw. „ukrytym skrzydłem” MB-70US / MB-70US HI, MB-70SG oraz wersja do budynków zabytkowych MB-70 Industrial. System ten jest również podstawą konstrukcji fasady „zimno-ciepłej” MB-70CW / MB-70CW HI.
różnorodność funkcji okien, dostosowana do potrzeb użytkowników;
możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych;
różne rozwiązania estetyczne, jakie dają okna z ukrytym skrzydłem, wersja o wyglądzie “stalopodobnym” Industrial oraz listwy do szklenia trzech rodzajów: Standard, Prestige, Style;
drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnatrz, w tym także drzwi z tzw. “bezpiecznym przymykiem”;
konstrukcje dostosowane do różnych rodzajów okuć, m.in. zawiasów ukrytych w oknach, zawiasów rolkowych w drzwiach;
możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych: profile mogą mieć inny kolor od strony zewnętrznej i inny od strony wewnętrznej.

MB-60E

System okienny MB-60E znanej marki ALUPROF służy do wykonywania drzwi oraz zestawów okiennych z drzwiami.

System MB-60E umożliwia uzyskanie konstrukcji o dobrych właściwościach użytkowych, zapewniając jednocześnie ekonomiczny poziom kosztów produkcji oraz wygodę i skrócenie czasu montażu.
różnorodność funkcji i sposobów otwierania okien, dostosowana do potrzeb użytkowników;
różne rozwiązania estetyczne, jakie dają okna z ukrytym skrzydłem, wersja o wyglądzie “stalopodobnym” Industrial oraz listwy do szklenia trzech rodzajów: Standard, Prestige, Style;
drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz, dostępne także konstrukcje wielkogabarytowe;
możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych;
montaż w zabudowie indywidualnej lub w fasadach aluminiowych;
możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych: profile mogą mieć inny kolor od strony zewnętrznej i inny od strony wewnętrznej.

MB-45

System okienny MB-45 znanej marki ALUPROF jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej.

MB-45 może być stosowany do różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.
różnorodność funkcji i sposobów otwierania okien i drzwi, dostosowana do potrzeb użytkowników;
duży wybór wariantów uszczelnienia drzwi oraz kształtu i wysokości progów;
listwy do szklenia trzech rodzajów: Standard, Prestige, Style;
możliwość gięcia profili i budowy konstrukcji łukowych.